Naar de rechter vanwege de sjoemelsigaret
Vanmorgen veel media-aandacht voor de rechtszaak tegen de Nederlandse Staat over de sjoemelsigaret aanstaande maandag 11 november.
Herinnert u zich deze nog? In april berichtten we hier over de Stichting Rookpreventie Jeugd (SRPJ) die via een WOB-procedure documenten opvroeg waaruit blijkt dat de NVWA niet optreedt tegen fabrikanten waarvan de sigaretten te hoge uitstoot bleken te hebben. Daarna werd de gang naar de bestuursrechter aangekondigd. De voorbereiding duurt altijd een paar maanden, dus daarom is de zitting pas aanstaande maandag.
De SRPJ zet de stap met 19 andere organisaties. Dit zijn grotendeels dezelfde organisaties als die dit voorjaar meededen met de aangifte tegen de Staat, de aangifte die toen niet tot vervolging leidde.
Mocht de bestuursrechter de eis van de SRPJ en mede-aangevers afwijzen, dan zal de stap naar het Europese Hof van Justitie volgen.
Tags: rechtszaak, sjoemelsigaret